Ebben az osztályban elsősorban egyetemi, főiskolai továbbtanulásra felkészítő oktatás folyik. Fontosnak tartjuk az informatikai és idegennyelvi készségek megalapozását, a vizsgákra való felkészítést. Ennek érdekében minden tanuló számára – tudásának megfelelő csoportban - emelt óraszámú képzés folyik angol és német nyelvből. Diákjaink helyben szerezhetnek nemzetközi ECDL bizonyítványt. Lehetőség van humán (magyar, történelem) vagy reál (matematika, fizika, biológia) orientációra.
Infokommunikációs eszközökkel jól felszerelt tantermekben, szaktantermekben, természettudományos laborban készítjük fel diákjainkat a tanulmányi versenyekre és a felvételi vizsgára. Építünk a tanulók kreativitására, odafigyelünk mind a tehetséggondozásra, mind pedig a lemaradók felzárkóztatására.
Az Ökoiskola címet elnyert iskolánkban barátságos és természetbarát környezet, családias hangulat vár Rád. Jó hangulatú iskolai bulik, bel- és külföldi kirándulások, művészeti táborok, színielőadások, sokrétű szabadidős programok segítenek abban, hogy a Tomoriban otthon érezhesd magad. A menzán mindig két menü közül választhatsz.
Részletek
Az informatika orientációs képzésünket azok számára ajánljuk, akik a jövőjüket az informatika, a programozás, webfejlesztés vagy a robotika területén képzelik el. A gimnáziumi alapképzésben rejlő lehetőségek, mint az általános műveltség elsajátítása vagy két idegen nyelv tanulásának lehetősége jól ötvöződik az elmélyültebb informatikai oktatással.
Szinte nincs olyan területe az életnek, ahol ne lenne szükség informatikai tudás alkalmazására. Különösen ajánljuk azoknak, akik műszaki, mérnöki pályára készülnek, legyen az akár villamosmérnök, építészmérnök, gépészmérnök, energetikai vagy a Magyarországon nagy jövő előtt álló, autógyártást kiszolgáló mechatronikai mérnök.
Tanulóinkat nagy tapasztalattal rendelkező mérnök-informatikus tanárok tanítják emelt óraszámban tanrendbe építve és projekthetek keretében.A legújabb informatikai programokkal telepített számítógépek, felújított szaktantermek, okostáblák segítik a felkészítést. Az színvonalas munkát kiemelkedő érettségi eredmények mutatják.
Kreatív ágazat – hang-, film- és színháztechnika terület – 5 éves képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.
A tanulók megismerkedhetnek tanulmányaik során a grafika, szöveg, animáció, álló- és mozgókép tervezésével és megvalósításával. A kreatív vizuális kultúra, művészetek jövőbeli, motivált szakembereit fogják képezni. A képzés során megismerkednek a dekoráció, fotó, grafika, nyomdászat, mozgókép és animáció készítéssel, modern informatikai háttérrel, szoftverekkel, ami a munkavégzés elengedhetetlen eszköze a XXI. században.
Ajánlott minden fiatalnak, aki szeret alkotni és fontos számára, hogy lehetősége legyen alkotását viszontlátni az élet minden területén. A kirakatokban, plakátokon, boltok polcain, padlóján, az autókon, interneten, moziban és bárhova is nézünk, biztosan találunk valami szépet és megnyerőt, ami felvidítja az embereket és jobbá teszi a világot. Erre lesz lehetősége minden végzett fiatal technikusnak és szakmunkásnak. Az iskolai és duális képzéssel megszerzi azokat az ismereteket, amelyekhez neki már csak a saját kreativitását kell hozzátenni.
A honvédelem ágazatban a természettudományi, informatikai, elektronikai és műszaki ismeretekre épülő képzések teszik lehetővé, hogy a jövőben Magyarország biztonságáért és fejlődéséért tenni akaró felelős állampolgárok generációja nőhessen fel.
A képzés során a honvéd kadét alapszakma választható szakirányainak köszönhetően a fiatalok megismerkednek a természeti és épített környezet sajátosságaival, valamint a környezetkárosító hatásokkal, az autóipar és az informatika / infókommunikáció jelenével és jövőjével.
Duális képzés keretében a szakmai gyakorlatokon jól felszerelt laboratóriumokban, műhelyekben, gyakorlótereken és lőtereken korszerű eszközpark segítségével sajátíthatják el a magas szintű ismereteket.
A felnőtté válás során életükben meghatározóvá válik a környezettudatos szemlélet, a felelősség a minket körülvevő környezetért, valamint az ön- és munkafegyelem, és nem utolsó sorban a hazaszeretet.
5 ÉVES TECHNIKUMI KÉPZÉS
KREATÍV ágazat – III: Vizuális alágazatINTÉZMÉNYI OM-KÓD: 203168-0003
Mozgókép- és animációkészítő szakma(szakmajegyzék szám: 5 0211 16 10)
Kreatív ágazat – hang-, film- és színháztechnika terület – 5 éves képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.A tanulók megismerkedhetnek tanulmányaik során a grafika, szöveg, animáció, álló- és mozgókép tervezésével és megvalósításával. A kreatív vizuális kultúra, művészetek jövőbeli, motivált szakembereit fogják képezni. A képzés során megismerkednek a dekoráció, fotó, grafika, nyomdászat, mozgókép és animáció készítéssel, modern informatikai háttérrel, szoftverekkel, ami a munkavégzés elengedhetetlen eszköze a XXI. században. Ajánlott minden fiatalnak, aki szeret alkotni és fontos számára, hogy lehetősége legyen alkotását viszontlátni az élet minden területén. A kirakatokban, plakátokon, boltok polcain, padlóján, az autókon, interneten, moziban és bárhova is nézünk, biztosan találunk valami szépet és megnyerőt, ami felvidítja az embereket és jobbá teszi a világot. Erre lesz lehetősége minden végzett fiatal technikusnak és szakmunkásnak. Az iskolai és duális képzéssel megszerzi azokat az ismereteket, amelyekhez neki már csak a saját kreativitását kell hozzátenni.
A KREATÍV ÁGAZAT – III: VIZUÁLIS ALÁGAZATBAN KÉPZŐ INTÉZMÉNYEKBEN VÁLASZTHATÓ SZAKMAIRÁNYOK.
INTÉZMÉNYÜNKBEN A MOZGÓKÉP- ÉS ANIMÁCIÓKÉSZÍTŐ SZAKMA VÁLASZTHATÓ.
A 9. évfolyamra történő felvétel feltételei:
8 általános iskolai végzettség, általános felvételi eljárás
Foglalkozásegészségügyi alkalmassági vizsgálat
A mozgókép- és animációkészítő képzés során a közismereti tantárgyak mellett az alábbi szakmai tantárgyakat tanítjuk:
Az összefüggő szakmai gyakorlat időtartama:a 11. évfolyamot követően 60 óra, a 12. évfolyamot követően 40 óra.
Kiemelt ösztöndíj lehetőség:
Az ágazati alapoktatás (9-10. évfolyam) munkaterületének általános leírása:
A tanuló alapismeretei birtokában gyakorlatot szerez a vizuális kommunikáció alapelemeinek (tér, forma, szín, betű, szöveg, kép), és kifejező eszközeinek (kompozíció, arány, kontraszt) használatában. Tervező és kivitelező munkájában alkalmazza az alapvető színelméleti és tipográfiai szabályokat. Ismeri a nyomdai és digitális média műfaji és technikai sajátosságait, adottságait. Szabadkézzel vagy digitális eszközökkel álló-, vagy mozgóképet tervez, készít. Alapszinten használja a digitális képalkotásra, képrögzítésre, képfeldolgozásra alkalmas pixel- és vektorgrafikus programokat. Megfelelő szoftverek használatával a különböző típusú vizuális alapelemek előállítását, integrálását és megjelenítését végzi. Digitális nyomtatásra alkalmas berendezéseket használ, alapismeretekkel rendelkezik a különböző nyomtatási eszközökről, könyvkötészeti technológiákról. Egyszerű kiadványok kötészeti kivitelezését elvégzi. Anyanyelven alapszintű – az ágazati szakmai terminológiának megfelelő - szókincs birtokában kommunikál. Felkészült a csoportmunkára, a színvonalas, önreflektív munkára, a felelősségvállalásra. Alapismeretekkel rendelkezik az ágazati tevékenységekhez kapcsolódó munka-, tűz-, baleset-, környezet és egészségvédelmi szabályokról, képes az előírások betartására.
A szakma keretében ellátható legjellemzőbb tevékenység, valamint a munkaterület leírása:
A mozgókép- és animációkészítő technikus a mozgókép, videófilm, rajzfilm és számítógépes animáció területén végez fejlesztő, kivitelező és alkotó munkát. Különböző mozgóképi technikákkal (hagyományos vagy digitális 2D és 3D animációval, videótechnikával) készülő, különböző célú szerzői, vagy alkalmazott filmek stábjának közreműködője, játékfejlesztő, vagy utómunka stúdió munkatársa. Jó kézügyességgel, térlátással és alapszintű rajzkészséggel rendelkezik. Vizuális előkészítő és tervező, gyártástervező, animációs rajzoló, bábkészítő, báb-animátor, 3D modellező és animátor, segédoperatőr, számítógépes utómunka és a vizuális trükk készítés bizonyos feladatait egyaránt képes önállóan vagy csapatmunkában megvalósítani, saját vagy hozott forgatókönyv alapján. Mozgóképi tartalomelőállításban vesz részt, szakmai együttműködésben dolgozik. Megválasztja, és szakszerűen kezeli a feladataihoz kapcsolódó számítástechnikai eszközöket, digitális kép- és hangkezelő programokat, valamint fotó, videó, világítás- és hangtechnikai, illetve képmegjelenítő eszközöket. A biztonsági előírásokat, valamint a szakmára vonatkozó jogi szabályozásokat ismeri és betartja. A szakma technikai és vizuális környezetének fejlődésével lépést tart.
Továbbtanulás egyetemen, főiskolán:
Munkavállalás:
Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával!
Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
A Nemzeti Örökség Intézetének emlékezetpedagógiai partnerintézménye