GIMNÁZIUMI TAGOZATOK
Kreatív ágazat – hang-, film- és színháztechnika terület – 5 éves képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.
A tanulók megismerkednek a grafika, szöveg, animáció, álló- és mozgókép tervezésével és megvalósításával. A kreatív vizuális kultúra, művészetek jövőbeli, motivált szakembereit fogjuk képezni. Az oktatás során elsajátítják a dekoráció, fotózás, grafika, nyomdászat, mozgókép és animáció készítés modern informatikai háttérát, szoftvereit.
Ajánlott minden fiatalnak, aki szeret alkotni és fontos számára, hogy lehetősége legyen munkáját viszontlátni az élet minden területén. A kirakatokban, plakátokon, boltok polcain, padlóján, az autókon, interneten, moziban és bárhova is nézünk, biztosan találunk valami szépet és megnyerőt, ami felvidítja az embereket és jobbá teszi a világot.
A végzettség birtokában jól fizető munkalehetőségek és biztos megélhetés vár Rád:
Részletek
Választható szakmairányok:
A végzettség birtokában garantált elhelyezkedés a honvédségnél vagy informatikai tudással a civil életben is. Biztos megélhetés, kiemelt kereseti lehetőségek!
A honvédelem ágazatban a természettudományi, informatikai, elektronikai és műszaki ismeretekre épülő képzések teszik lehetővé, hogy a jövőben Magyarország biztonságáért és fejlődéséért tenni akaró felelős állampolgárok generációja nőhessen fel.
A képzés során a választható szakmairányainak megfelelően a fiatalok sok más mellett megismerkednek az informatika, az infokommunikáció, a kibernetika és a drónos hadviselés jelenével és jövőjével.
A gimnáziumi vagy a nem Honvédelem ágazati képzésben részt vevő tanulók jelentkezhetnek a HKP I. programra. Ez nem honvéd kadét szakmai képzés, hanem a tanulók évfolyamtól függően heti 1, illetve 2 órában tanulnak Honvédelmi alapismeretek közismereti tantárgyat. Ennek során megismerkedhetnek azzal, hogy milyen honvédelmi feladatai vannak a magyar állampolgároknak és azzal is, hogy mit tesz a Magyar Honvédség a haza védelméért. Az általános hazafias ismeretek mellett tanulnak még elsősegélynyújtást, terepen való tájékozódást, táborozási ismereteket, önvédelmet. A tanórai elfoglaltság mellett a tanulók részt vesznek honvédelmi jellegű versenyeken: haditorna, sportlövészet, paintball, airsoft, íjászat, küzdősportok stb.; szabadidős programokon: laktanyalátogatás, túrák, hagyományőrző programok; részt vehetnek kirándulásokon, tematikus honvédelmi táborokban: vízi, ejtőernyős stb. A kadétok a Honvédelmi alapismeretek szabadon választható tantárgyból érettségizhetnek akár közép- vagy emelt szinten is. A vizsga osztályzata beszámít felvételi tárgyként a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre történő jelentkezésnél. A 3,5-et elérő tanulók a program 2. félévétől jelentős ösztöndíjat kaphatnak, illetve jogosultak formaruha viselésére az iskolában és saját rendezvényeinken az iskola formaruha viselési szabályzata szerint.
- ingyenes, honvédelmi jellegű szabadidős foglalkozások (szakkör)
- honvédelmi alapismeretek tantárgy oktatása és érettségi vizsgalehetőség a tantárgyból,
- tanulmányi ösztöndíj (Béri Balogh Ádám honvéd kadét ösztöndíj)
Együttműködő partnerintézményünk
Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával!
Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
A Nemzeti Örökség Intézetének emlékezetpedagógiai partnerintézménye