GIMNÁZIUMI TAGOZATOK
Kreatív ágazat – hang-, film- és színháztechnika terület – 5 éves képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.
A tanulók megismerkednek a grafika, szöveg, animáció, álló- és mozgókép tervezésével és megvalósításával. A kreatív vizuális kultúra, művészetek jövőbeli, motivált szakembereit fogjuk képezni. Az oktatás során elsajátítják a dekoráció, fotózás, grafika, nyomdászat, mozgókép és animáció készítés modern informatikai háttérát, szoftvereit.
Ajánlott minden fiatalnak, aki szeret alkotni és fontos számára, hogy lehetősége legyen munkáját viszontlátni az élet minden területén. A kirakatokban, plakátokon, boltok polcain, padlóján, az autókon, interneten, moziban és bárhova is nézünk, biztosan találunk valami szépet és megnyerőt, ami felvidítja az embereket és jobbá teszi a világot.
A végzettség birtokában jól fizető munkalehetőségek és biztos megélhetés vár Rád:
Részletek
Választható szakmairányok:
A végzettség birtokában garantált elhelyezkedés a honvédségnél vagy informatikai tudással a civil életben is. Biztos megélhetés, kiemelt kereseti lehetőségek!
A honvédelem ágazatban a természettudományi, informatikai, elektronikai és műszaki ismeretekre épülő képzések teszik lehetővé, hogy a jövőben Magyarország biztonságáért és fejlődéséért tenni akaró felelős állampolgárok generációja nőhessen fel.
A képzés során a választható szakmairányainak megfelelően a fiatalok sok más mellett megismerkednek az informatika, az infokommunikáció, a kibernetika és a drónos hadviselés jelenével és jövőjével.
5 ÉVES TECHNIKUMI KÉPZÉS
HONVÉDELMI ÁGAZATINTÉZMÉNYI OM-KÓD: 203168-0005
Honvéd kadét szakma (választható szakmairánnyal)(szakmajegyzék szám: 5 1031 11 05)
Részvétel a Honvéd Kadét Programban: HKP II. (technikumi szakmai) képzés
Honvéd kadét szakképzés technikumi képzés, amely 5 éves. Az első két év honvédelmi ágazati alapoktatását követően a honvéd kadétok ágazati alapvizsgát tesznek, majd a képzés második részében (a 11-12-13. évfolyamon) a választott szakmairánynak megfelelő szakmai oktatásban vesznek részt. Az iskolánkban a honvéd kadét alapszakmához kapcsolódó választható szakmairányok a következők:
E képzés keretében célszerű a 4 kötelező közismereti vizsgatárgyból (magyar, történelem, matematika vagy idegen nyelv) a 12. évfolyam végéig előrehozott érettségi vizsgát tenni, így az utolsó tanévben már csak a technikusi vizsgára kell felkészülni. A technikusi szakképesítés szakmai vizsgája egyben az ötödik érettségi vizsgatárgy, amely egy emelt szintű érettséginek felel meg. Így a 13. év végi sikeres vizsga után két végzettséget igazoló bizonyítványt is kapnak a képzés résztvevői: egy érettségi bizonyítványt és egy technikusi végzettségét igazoló oklevelet. Végzőseink számára természetesen a Magyar Honvédségnél történő munkába állást vagy a nemzetvédelmi szakokon, egyetemen való továbbtanulást ajánljuk, de különösen az Informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető szakmairányban szerzett képesítés piacképes közvetlenül a civil szféra munkahelyein is.
A Honvédelem ágazati képzésben részt vevő HKP II. tanulók az ágazati és szakirányú szakmai tantárgyak tanulása mellett részt vesznek honvédelmi jellegű versenyeken pl.: haditorna, sportlövészet, paintball, airsoft, íjászat, küzdősportok stb.; szabadidős programokon pl.: laktanyalátogatás, túrák, hagyományőrző programok; részt vehetnek kirándulásokon, tematikus honvédelmi táborokban pl.: vízi, ejtőernyős stb. A 3,5-et elérő Honvéd kadét technikumi tanulók – a feltétel nélkül mindenkinek járó állami szakképzési ösztöndíj mellett - a program 2. félévétől jelentős ösztöndíjat kaphatnak. A Kadétok jogosultak formaruha viselésére az iskolában és saját rendezvényeinken az iskola formaruha viselési szabályzata szerint.
Duális képzés keretében a szakmai gyakorlatokon jól felszerelt laboratóriumokban, műhelyekben, gyakorlótereken és lőtereken korszerű eszközpark segítségével sajátíthatják el a magas szintű ismereteket pl. drónvezérlés alapjait, de az iskolában is részt vehetnek drónpilóta képzésben!
A felnőtté válás során életükben meghatározóvá válik a környezettudatos szemlélet, a felelősség a minket körülvevő környezetért, valamint az ön- és munkafegyelem, és nem utolsó sorban a hazaszeretet.
A 9. évfolyamra történő felvétel feltételei:
8 általános iskolai végzettség, általános felvételi eljárás
Egészségügyi alkalmassági követelmények
Sikeres felvételit követően részvétel a „BÉKATÁBOR”-ban
A közismereti tantárgyak mellett az alábbi szakmai tantárgyakat tanítjuk:
Az összefüggő szakmai gyakorlat időtartama:a 11. évfolyamot követően 70 óra, a 12. évfolyamot követően 70 óra.
Szakmai gyakorlat: a Magyar Honvédség Kiber- és Információs Műveleti Központjában Szentendrén!
Együttműködés a 38. Merász Mihály Területvédelmi Zászlóaljjal.
Kiemelt ösztöndíj lehetőség:
A szakma keretében ellátható legjellemzőbb tevékenység, valamint a munkaterület leírása:
A Magyar Honvédségnél legénységi állományban:
katonai alaptevékenység végzése,
tisztesi alapfeladatok végrehajtása,
katonai ágazati alap- és szaktevékenység végzése.
Továbbtanulás egyetemen, főiskolán:
Együttműködő partnerintézményünk
Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával!
Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
A Nemzeti Örökség Intézetének emlékezetpedagógiai partnerintézménye