Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával!

Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.

A Nemzeti Örökség Intézetének emlékezetpedagógiai partnerintézménye

Tomoris győzelmek a ballószögi Haditorna Versenyen

Az Országos Haditorna Versenyének megyei fordulójában iskolánk két kadét csapattal nevezett. Olyan versenyszámokban  kellett megmérettetni tudásukat és erejüket a versenyzőknek, mint a 4x400 m-es váltófutás, mátrix futás, akadályfutás, egészségügyi ismeretek, kézigránátdobás, légpuskás lövészet, honvédelmi totó.
A tizenhét négyfős kadétcsapat közül iskolánk Sólymok nevű csapata állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A pályát 47 perc alatt teljesítették, 3 hibaponttal. Óriási eredmény ez, hiszen az országos döntőn – melyre már a nemzetközi mezőny is indul – a megyei forduló győztese, azaz a Solymok csapata képviseli Bács-Kiskun megyét.
A csapat tagjai: Marton Tamás 12/C, Tóth András 12/C, Hirsch Lujza 10/B, Sipos Gergő 12/C

A Majsa elitje nevű csapatunk az előkelő harmadik helyet szerezte meg. Idejük 58 perc, a csapatok közül a második legkevesebb hibaponttal. Nagyon szép eredményt értek el.
A csapat tagjai: Kis György 11/C, Kiss Dániel 11/C, Seres Napsugár 12/C, Susánszki Ferenc 10/B

Felkészítő tanár: Tabajdi Berta